Seçimi değerlendiren Kürt yurttaşa bıçaklı tehdit

Bir Youtube kanalına seçime ilişkin verdiği röportajla gündem olan Reis Boz isimli yurttaşın evinin duvarına ismi yazılarak bıçak saplandı. Boz, can güvenliğinin olmadığını söyleyerek, duyarlı herkese çağrıda bulundu.

İstanbul Times adlı Youtube kanalına önceki gün İstanbul seçimine ilişkin demeç veren ve konuşmasında Kürt seçmenlerin tavrına dikkat çekerek gündem olan Reis Boz’un evine tehdit içerikli bir saldırı yapıldı. Yeni yaşam gazetesinin haberine göre; Avcılar Tahtakale’deki evinin duvarına bu akşam saat 19.00 sıralarında isminin yazılarak bıçak saplandığını söyledi.

Reis Boz’un evine yapılan bıçaklı saldırı

‘Saldırı manidar’

Boz, bu saldırının önceki gün yaptığı röportajın sosyal medyada gündem olmasından sonra denk gelmesine dikkat çekerek, ”Saldırının Süleyman Soylu ve AKP’nin muhafazakar Kürtlerden oy almak için Hizbullahçıların tahliyelerine dikkat çeken konuşmamdan sonra yapılması manidar” dedi.

‘Beyaz toroslardan tanıyoruz’

“Biz bunları doksanlı yıllardan tanıyoruz, biz bunları Madımak’ta, Maraş’ta tanıyoruz; biz bunları beyaz toroslardan tanıyoruz” diyen Boz, korkunun ecele faydasının olmadığını belirterek, kimseye pabuç bırakmayacağına vurgu yaptı.

Duyarlılık çağrısı

Son olarak yapılan saldırının ailesini tedirgin ettiğini kaydeden Boz, tüm duyarlı kesimleri bu tehdit içerikli saldırıya karşı durmaya ve ilgili kurumları adım atmaya çağırdı.