Şarkıcı Alpay’a soruşturma

Konser sırasında “Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen insanlara gelsin” diyen sanatçı Alpay hakkında ihbar üzerine soruşturma başlatıldı.

Şarkıcı Alpay konser sırasında “Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen insanlara gelsin” deyince, yapılan ihbar üzerine hakkında soruşturma başlatıldı. Alpay, müzik kariyerinin 50’nci yılını 22 Mart’ta Zorlu PSM’de verdiği konserle kutladı. Konser sırasında, sahnede Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve Berkin Elvan’ın fotoğrafları gösterildi.

Bu sırada Alpay, “Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen bu güzel insanlara gelsin” dedi. O gün konseri izleyen bir kişi, polis merkezine giderek Alpay’ın “örgüt propagandası” yaptığını ve “devleti aşağıladığını” iddia ederek, ihbarda bulundu. İhbarı sonrası soruşturma başlatıldı.

‘GEZİ’Yİ SAVUNMAK TERÖRSE BEN TERÖRİSTİM’

Konuyla ilgili olarak Gazete Duvar’a konuşan Alpay, “Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri tarafından katledilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla, Gezi direnişinde hayatını kaybeden Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmenin neyi terör? Ben şarkıyı ithaf ettiğimde salondakiler ayakta alkışladılar. Eğer Gezmiş ve arkadaşlarına, Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmek, Gezi direnişini savunmak terörse ben teröristim. Bunu her yerde söylerim” dedi.

Sanatçı Alpay, hukuki yollara başvuracağını belirtti.