İDDİA- Hastamı kabul etmedi

BİNGÖL- İddiaya göre; Doktorlar tarafından bir kadın kontrol muayenesi olamadı, Acil servisteki erkek uzman doktorun müdahelesine ise kadının eşi Ahmet Bürkek “mahrumiyet” nedeniyle karşı çıktı.

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne eşini tedavi etmeye götürdüğünü söyleyen Ahmet Bürkek, ‘Eşimle birlikte öğle mesaisinde geldik ancak sıra olmamasına rağmen doktor hanım bizi kabul etmedi ve aramızda sözlü tartışma yaşandı, şikayetçiyim’ iddiasında bulundu.

Olay, Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yaşandı. Hasta yakını Ahmet Bürkek’in iddiasına göre, gebe olan eşini öğle mesaisinde kontrol için hastaneye götürdüğünü ancak sıra almak istediğinde ilgili doktorun kendisine sıra vermediğini söyledi.

Bunun üzerine kadın doktorla aralarında sözlü tartışma yaşandığını iddia eden Bürkek, farklı bir kadın doktorun da bu tartışmadan dolayı eşini kabul etmediğini söyledi.

Bürkek; “Benim eşim gebe olduğu için kontrol için hastaneye gittim. Öğle mesaisinde sıra almak istediğim de her zaman gittiğimiz doktor, bugün 70’e yakın hasta kabul ettiğini söyledi ve bizi almadı. Aramızda sözlü tartışma yaşandı ve ben kendisinden şikayetçi olduğumu söyledim. Bunun üzerine başka kadın bir doktorun bakmasını söyledik ama o da bu tartışmadan dolayı kabul etmedi. Bende durumu hasta yönetimine bildirdim. Onlar ilgilendi ama acil servisinde erkek bir uzman olduğunu söylediler, bende hasta mahrumiyetinden dolayı erkek doktorun eşime bakmasını kabul etmedim. Olay bundan ibaret. Doktorun hasta seçme gibi bir lüksü olamaz. Orada iki kadın doktor varsa birisinden biri bizimle ilgilenmek zorunda. İlgili kurumlara bu durumu ileteceğim” şeklindeki iddialarda bulundu.

Konuyla ilgili bilgisine başvurulan hastane yönetimi ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.