Bingöllüleri fişleyen MİT elemanı

6178
MİT elemanı Yavuz Artan

Son zamanlarda AKP-MHP faşist iktidarı tarafından Avrupa’daki MİT faaliyetleri artmış bir durumda.

Türk MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) adına faaliyet yürüten kurumlardan bazıları UETD (Avrupalı Türk Demokratlar birliği) ve DİTİB (Diyanet İşleri Türk İslam Birliği) Türk devleti adına Avrupa’da faaaliyet gösteren  AKP döneminde kurulan kurumlar. Avrupa basınında da sürekli olarak İstihbarat elemanları yetiştiren, Türkiye’li yurttaşları fişleme ve kimi zamanda da Suriye gibi bölgelere de İŞİD elemanları gönderen bir bir yapıya dönüştükleri için tepki alsalarda bu zamana kadar hiç dokunulmadı.

MİT’E ÇALIŞAN BİNGÖLLÜ 

Bu kurumlar içieesinde MİT elemanı adı olarak faaliyet yürüten 1975 Bingöl doğumlu ve Almanya Flensburg’da yaşayan Yavuz Artan’da var.

Yavuz Artan’ın Türk devleti adına faaliyet yürüttüğü ilk çalışmalar ise 1998 -2000 yıllarında arasında Almanya’da uyuşturucu ticareti yapmak. Uyuşturucu tacirliği ve ticaretinden yakalandıktan sonra uzun bir süre cezaevinde yattı.

Yavuz Artan, Almanya’da Türk MİT’i adına son zamanlarda sıkı bir faaliyet çalışması yürütüyor. Avrupa’da UETD, DİTİB’in  ve Konsolosluk çalışmalarında görev alan Yavuz Artan sürekli olarak İstanbul ve Ankara’ya seyahat ederek devletin üst düzey AKP’li yöneticileri ile görüşmeler yapıyor. Kimi kaynaklar ise “Karapara ticareti elde edilen gelirler bu şahısla sürekli Türkiye’ye aktarılıyor.

GERİLLAYA KARŞI OPERASYONLARA KATILMIŞ 

Avrupa’da faaliyet yürüttüğü alanda Kürt düşmanlığıyla ün yapması dikkat çeken Yavuz Artan, Son zamanlardak istihbarat faaliyetlerini gizlemekten de çekinmiyor.

Bingöl’de  AKP ve MHP’nin ortak  yapılanması olan Osmanlı ocaklarından bazı kişilerle birlikte, Korucu olarak  gerillaya yönelik operasyonlara katıldıığı belirtiliyor.

YURTSEVERLERE SALDIRI ORGANİZYONU

Almanya’da yaşayan Kürdistanlı ve Türkiyeli yurtseverlerin bulunduğu ortamlara saldırıları organize ettiğide bilinen Yavuz Artan, Özellikle Kürt düğünlerinde birkaç kez yurtseverlere saldırı girişiminde de bulunmuş.