Bingöl’de ajanlık faaliyeti

BİNGÖL-Türk devletinin rejim sistemi  AKP- MHP faşist hükümet ittifakının yereldeki ayakları son zamanlarda “Ajanlık ve kontra faaliyetlerini “ hızlandırmış durumda.

Bingöl’de ajanlık faaliyeti yürüten “Ali Ari” ismindeki şahıs

 Eski Bingöl Valisi Ali Mantı tarafından özel olarak ekonomik kaynak ayrılan  “Bingöl Ülkü Ocakları” devletin Bingöl’deki Milli istihbarat teşkilatı (MİT) daire başkanlığı gibi ajanlık faaliyetleri yürütüyor. Ülkü Ocakları Başkanlığı Mehmet Bayram yapıyor. Ajanlık, Konrta ve istihbarat bilgilerini toplayan Ali Ari ve İbrahim Ari ismindeki faşistler aslında Bingöl’ün en önemli ayağı gibi gözüküyor.

TÜM DETAYLAR OLCAY KLAVUZ’DA TOPLANIYOR

Bingöl’de korucu başları, polis ve kontra’lardan gelen tüm istihbarat bilgileri Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Mersin MHP Milletvekili Olcay Klavuz’da toplanıyor. Olcay klavuz ayrıca meclisteki en ufak bir arbedede  HDP grubuna saldırmak için can havliyle ortaya çıkan ağzı salyalı bir karakter. Belirli bir dönemlerde Bingöl’deki toplumsal bilgileri bunu ulaştıran ise Ali Ari ismindeki faşist Ankara’da  MHP lideri Devlet Bahçeli’ye de görüşüyor.

BİNGÖL’ÜN TETİKÇİSİ ALİ ARİ

AKP- MHP faşist ittifakının Bingöl’deki istihbarat ve tetikçiliğini Ülkü Ocakları Genç ilçesi sorumlusu Ali Ari ismindeki şahıs yönetiyor. Tetikçilik, gasp, tehdit, uyuşturucu ve  Hırsızlık gibi birçok suç dosyası bulunan bu şahıs özellikle Bingöl Merkez’de yaşıyor.  Daha önceleri de birçok yurtsever gence saldırı ve tehdit girişiminde de bulunmuş.

BİNGÖL’DEKİ ÖĞRENCİLER ‘YEŞİL’ İLE TEHDİT EDİLİYOR

Polis ve ülkücüler, Bingöl’deki Kürt öğrencileri Kürdistan’daki bir çok faili meçhulün faili olan JİTEM elemanı “Yeşil” kod Mahmut Yıldırım ile tehdit ediyor. Öğrenci olmayan şahıslar özellikle okullarda ve Bingöl üniversitesinde olaylar çıkarmak için özel olarak çaba gösteriyorlar. Bazen hedef gösterilen Yurtsever gençlerin evlerine Polisler ve Ülkücüler tarafından baskın düzenliyor.

İNANÇ İSTİSMARI İLE ELEMAN DEVŞİRME 

Kürdistan’da faaliyet gösteren İslami  cemaatlerden kendilerine yakın gördükleri tarikat üyelerine “İnanç istismarı şekilde” örgütlerine eleman devşirme gayreti içindeler.. İnsanların inançsal kimliklerini de kullanarak”İslam adında faşizm ve Türk milliyetçiliğe yoğrulmuş tek tip hizmetkar gençler yaratıp, kirli fikirlerine alet etmek istiyorlar.