Belediye yemekhanesinde 54 bin TL’den fazla pirzola ve bonfile yemişler

BİNGÖL- Bingöl Belediyesi Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Sözcüsü Aydın Bürçün, belediye yemekhanesine 05.03. 2019 tarihli 54 bin TL artı KDV pirzola ve bonfile faturası kesildiğini söyledi.

Bürçün, belediye personeli dışında belediye yemekhanesinde faydalananlar olduğunu, yaptığı piyasa araştırması sonucu 54 bin TL’lik faturanın piyasa ortalamasının üstünde olduğunu ifade etti.

HDP’li Bürçün’ün gündeme getirdiği fatura ve yemekhane konusuna cevap veren Belediye Başkanı Erdal Arıkan; “Piyasa ortalamasının üstünde fatura kabul edilemez, bu konuda gerekli araştırmayı yapacağız. Varsa böyle bir şey önüne geçmek için gerekli adımları atacağız” dedi.

“ARIKAN, BİRİLERİ BELEDİYEYİ YÖNETEMEYECEK”

HDP’nin ortaya çıkardığı usulsüz yemek faturası ille ilgili cevap veren AKP’li belediye başkanı Erdal Arıkan üç dönemdir belediye yönetenler AKP’liler olduğunu unutarak, artık  belediyeyi birilerinin yönetemeyeceğini öne sürdü.

Arıkan; Ekmek yardımlarıyla ilgilide aynı sorununun yaşandığını belirten Arıkan; “Ramazan boyunca yemekhaneye müdahale etmedik. Ramazan tatilinin de bitmesiyle beraber, dün itibariyle yemekhanede yemek çıkmadı. Bu artık yemek vermeyeceğiz anlamına gelmiyor. Canı sıkılan artık bura yemek yiyemeyecek, gelen olursa da belirli bir ücret karşılığında yemek yiyebilecek. Ekmek yardımları konusunda da bir çalışmamız oldu. Gerekli taramaları yaptıktan sonra hak edenlere bu yardımı yapmaya başladık. Yardım konuları istismara açık bir konu. Hiçbir gelirim yok diyen birçok kişinin başka gelir kaynaklarının olduğunu gördük. İstisnalar olabilir, hata yaptığımız yerler olabilir. Belediye meclisinden herhangi bir arkadaşımızın duyduğu bir şey olursa bize yönlendirmesini, araştırmamalarımızı yaptıktan sonra gerekli adımları atacağımız belirtmek istiyorum. Mağduriyet varsa düzelteceğiz. Belediye’ye düzen gelecek artık birileri yönetmeyecek.” dedi.