AKP’li eski belediye başkan yardımcısı Fuhuş çetesinde!

BİNGÖL- Fuhuş ve santaj çetesinde önceki dönem AKP’li belediye başkan yardımcısı Muhittin Bukan’ında  olduğu öğrenildi.

İki gün önce fuhuş çetesine yapılan operasyonda aralarında asker ve polislerin bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alırken, çetenin içinde AKP ve MHP’li siyasetçilerinde olduğu öğrenildi. Polisin ‘Son Çekim Operasyonu’ ismini verdiği çalışmada örgüt liderleri ile birlikte gözaltına alınan şüphelilerden 2 adet el bombası, 11 adet silahla birlikte çok sayıda malzeme ele geçirildi. Bingöl Valiliği tarafından gözaltına alınan 31 kişinin kimlik bilgileri ve görevleri gizli tutuldu.

” İKİNCİ DALGA’DA YENİ BİR LİSTE YAYINLANDI “

Bingöl İl Emniyet müdürlüğü tarafından ikinci dalga son çekim operasyonu adıyla gözaltına alınanların 47 kişilik olduğu iddia edilen yeni bir liste bugün yayınlanırken, yine çete örgütlerinin kimlik bilgileri ve görevleri gizli tutuldu.

Yeni listeyle birlikte fuhuş ve sandaj çetesinin içerisinde yer alan AKP ve MHP’li siyasetçilerin isimlerinin silinmesi ve basına yansımasını önlemek amacıyla, tedbir amaçlı yayınladığı öne sürüldü.

“FUHUŞ ÇETESİNDE AKP VE MHP’LİLER VAR”

25 Hazirandaki polis baskınında AKP üyesi ve AKP’nin  önceki dönem Bingöl Belediye Başkan yardımcılığı görevinde bulunan “Muhittin Bukan’da, fuhuş çetesindeki organizatörlüğünü yürüttüğü, Bingöl Merkez’deki emlakçı dükkanında gözaltına alındığı öğrenildi.

AKP’li Muhittin Bukan, Bingöl’de birçok kişiye darp ve santaj olayları ile gündeme gelmişti.

AKP’li Muhittin Bukan’ın abisi Ahmet Bukan ise MHP belediye meclis üyesi, Amcasının oğlu Ercan Bukan ise halen AKP Meclis üyesi görevindeki bulundukları “ öğrenildi.